Haber Detayı
18 Eylül 2015 - Cuma 15:05 Bu haber 1107 kez okundu
 
M. Ü. ÖĞRENCİ KONSEYİ YİNE SESSİZ!
Marmara Üniversitesi'nde yemekhaneye 8 ayda yapılan 2. zammın üzerinden 5 gün geçtiği halde Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi, üniversitedeki bütün öğrencileri ilgilendiren bu soruna karşı da sessiz kaldı.
MÜHF Haberi


Bugün Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi twitter hesabından Marmara Üniversitesi'nde 2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemi yemekhane burs başvuruları başladığının duyurusu yapıldığı halde yemekhaneye 8 ayda yapılan 2. zamma ilişkin olarak bir açıklama yapılmadı. 
 
Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ufuk Karakullukcu'dan da yemekhaneye 8 ayda yapılan 2. zamma ilişkin bir açıklama gelmedi.
 
15 Eylül günü Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Facebook grubunda paylaştığımız haber altına Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrenci Temsilcisi M. Bekir Biçkin "Gerekli açıklama en kısa zamanda yapılacak. Öğrenci Konseyi bu uygulamanın karşısındadır. Görüşmeler yapılıyor, olumlu bir sonuç çıkmadığı takdirde bunun neden sonuçları hakkında bilgilendirme yapılacaktır." yorumunu yapmıştı. 3 gün geçtiği halde halen bir açıklama yapılmadı.
 
 
16 Ocak 2015'te Denizbank kampüskartlarının mecbur tutulduğu 2012'den beri yemekhanede 1 TL olan bir öğün yemek fiyatı %25 zamlanarak 1,25 TL olmuştu. Yemekhanedeki bu zamma ilişkin açıklamayı Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi zam uygulanmaya başladıktan bir gün sonra 17 Ocak 2015 tarihinde yapmış ve zamma bir tepki göstermemişti.
 
 
Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nin Marmara Üniversitesi'nin bütün öğrencilerini ilgilendiren yemekhane zammına karşı sessiz kalması, Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nin geçmişte Marmara Üniversitesi'nin bütün öğrencilerini ilgilendiren sessiz kaldıkları konuları da tekrar akıllara getirdi.
 
Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Marmara Üniversitesi öğrencilerinin kampüs kartın uygulanmaya başladığı zamanki protestolarına, İstanbul 10. İdare Mahkemesi'nin 18 Ekim 2012 tarihli kararına, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat'ın rektör seçilmeden önceki seçim vaadine rağmen 'Denizbank'lı kampüs kartlara ilişkin sessizliğini sürdürmeye devam ediyor.
 
2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminin sömestr tatilinde Türkiye'deki bütün üniversite öğrencilerinin gündemi olan 'katlamalı harç' konusu Marmara Üniversitesi'nde 2 Şubat 2015'te BYS'de yayımlanan metinle Marmara Üniversitesi'nin de gündemine gelmiş ve o tarihten 11 Şubat 2015'taki Bakanlar Kurulu kararı ile 'katlamalı harç'ın kaldırılmasına kadar Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nden bir tepki gelmemişti.
 
 
Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında 'katlamalı harç'ın kaldırıldığına dair açıklamanın ardından o güne konuya ilişkin bir açıklama yapmayan Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nin twitter hesabından atılan tweet ile 'katlamalı harç'ın kaldırılmasının öğrencilere hayırlı uğurlu olması temenni edilmişti.
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Marmara, Üniversitesinde, yemekhaneye, 8, ayda, yapılan, 2, zammın, üzerinden, 5
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Final döneminin sonunda bütünlemeye kalmayacağınıza inanıyor musunuz?
Anketler
Hukuk fakültelerindeki eğitimden memnun musunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı