Haber Detayı
11 Mayıs 2015 - Pazartesi 23:22 Bu haber 1421 kez okundu
 
MÜHF'TE SOSYAL MEDYA VE ERİŞİM ENGELLEMELERİ PANELİ
Artı Hukuk Topluluğu'nun düzenlediği "İfade Özgürlüğü Işığında Sosyal Medya ve Erişim Engellemeleri" yarın saat 13.00-16.30 saatleri arasında Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi Ord. Prof. Dr. Reşat Kaynar Konferans Salonu gerçekleştirilecek.
MÜHF Etkinlik Haberi


Etkinliğin Facebook eventinde bu ifadelere yer verildi:

"Artı Hukuk Topluluğu tarafından bilişim hukukuyla ilgili düzenlenen ilk panel, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ord. Prof. Dr. Reşat Kaynar Konferans Salonu'nda 12 Mayıs 2015 Salı günü gerçekleştirilecektir.

Ülkemizde son zamanlarda sosyal medya platformlarına erişimin engellenmesi ve sosyal medyanın bulunduğu nokta, ifade özgürlüğü ışığında ele alınacaktır. Twitter, YouTube ve Google'a olan erişim engellemeleri hem hukuki hem sosyal yönüyle konuşulacaktır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Gemalmaz, Ünsal Gündüz Avukatlık Ortaklığı kurucu ortağı Av. Burçak Ünsal, bilişim hukukçusu Av. Gülşah Deniz ve BBC'nin saygın gazetecilerinden Selin Girit konuyu farklı perspektiflerden ele alacak.

İnsan hakları hukuku ve bilişim hukuku ile ilgili çalışmalarıyla tanınan hukukçular Doç. Dr. Burak Gemalmaz, Av. Burçak Ünsal ve Av. Gülşah Deniz ile BBC'de çalışan gazeteci Selin Girit'in katılacağı panelin sonunda katılımcılar sorularını konuşmacılara yöneltebilme olanağı bulacak. Hem insan hakları hukuku hem bilişim hukukunun genel olarak tartışılacağı, aynı zamanda sosyal medyanın etraflıca ele alınacağı bir zemin yaratılacak.

Panel ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleştirilecektir. Dışarıdan katılım mümkündür. Dışarıdan katılacakların http://www.artihukuk.org/bilisimkayit adresindeki formu doldurup dışarıdan katılacağını -üniversite bilgisiyle birlikte- belirtmesi gerekmektedir.

* Katılımcılara panelin bitiminde "katılım belgesi" verilecektir.

** Katılım belgesi almak isteyenlerin formu doldurması gerekmektedir. Etkinliğe katılabilmek için formun doldurulması zorunlu değildir. Sadece "katılım belgesi" almak isteyenler için bu formun doldurulması gereklidir.
* FORM: http://www.artihukuk.org/bilisimkayit

ETKİNLİK PROGRAMI

12 Mayıs 2015 - Salı

Açılış (13.00-13.15)
Av. Egemen Işık (Artı Hukuk Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı)

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ IŞIĞINDA SOSYAL MEDYA VE ERİŞİM ENGELLEMELERİ (13.15-15.30)

Oturum Başkanı: Selin Girit (Gazeteci, BBC) - 21. Yüzyılda Körlük: İnternet Yasakları, İfade Özgürlüğü Sınırlamaları, Otosansür

- Doç. Dr. Burak Gemalmaz (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi) - İfade Özgürlüğü İhlali Olarak Türkiye'de Erişim Engellemeleri Uygulamaları

- Av. Burçak Ünsal (Ünsal Gündüz Avukatlık Ortaklığı, Kurucu Ortak, Telecoms & IT Law) - Temel Hak Olarak İnternet Erişimi ve Ekonomiye Etkileri

- Av. Gülşah Deniz (Bilişim Hukukçusu) - Erişim Engellemelerinde Adil Yargılanma Hakkı İhlalleri

Tartışma ve Soru-Cevap (15.30-16.30)"

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Artı, Hukuk, Topluluğunun, düzenlediği, "İfade, Özgürlüğü, Işığında, Sosyal, Med
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Final döneminin sonunda bütünlemeye kalmayacağınıza inanıyor musunuz?
Anketler
Hukuk fakültelerindeki eğitimden memnun musunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı